Eser Elemek Hakkında

28 Aralık 1983’te Bulgaristan göçmeni bir anne ve babanın çocuğu olarak Kadıköy, İstanbul’da doğdu.

İzmir’de bulunan Dikili Lisesi’ndeki ortaöğretim eğitimini okul birincisi olarak tamamladı. Lise eğitimi için Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okumaya hak kazanıp yeniden İstanbul’a döndü.

Galatasaray’ın lisanslı sporcusu olarak 1998-2001 yılları arasında kürek yarışlarına katıldı. Bu dalda 8 tek İstanbul Şampiyonluğu ve 8 tek Türkiye ikinciliği derecelerini elde etti.

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2008 yılında mezun oldu. 2008-2012 yılları arasında Popüler Psikiyatri dergisinde diş hekimliği alanında yazılar yazdı.

Mezuniyetinden sonra özel bir klinikte diş hekimi olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında Amerika’da bulunan University of Connecticut’ta dişeti hastalıkları ve cerrahisi, diş hekimliğinde implant tedavisi alanlarında klinik ve akademik çalışmalar yaptı.

Amerika’daki eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda klinik çalışmaların yanında bilimsel araştırmalar da yapmak istediğinden mezun olduğu üniversitenin Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı.

2016 yılında Marmara Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi, Periodontoloji Anabilim Dalı’nda savunduğu doktora tezi çalışması ile “Bilim Doktoru – PhD” ünvanını aldı.

2014 yılından beri meslektaşı, bir oğlu ve bir kızının annesi Zehra Elemek ile özel muayenehanesinde çalışmakta ve bir yandan da bilimsel çalışmalar yapmaya devam etmektedir.